Arkadaslik siteleri

Arkadaslik siteleri

Günümüzün teknoloji çağı olduğu apaçık ortadadır. Arkadaşlık sitesi ve sohbet odaları da aynı düşünce yapısına sahip veya aynı ilgi alanına sahip kişileri bir araya toparlaması bakımından oldukça güzel alanlardır. Bu yerleri sadece yeni kişiler tanımak için kullanmak bence kendinize haksızlık etmek olur.

Belirttiğimiz üzere Toplumun her kesiminden ayrı kültürlerde yetişmiş, Farklı aile yapılarında büyümüş veya eğitim düzeyleri farklı olan erkekler veya kadınlar aynı çatı altında toplanabilirler.  Bu kadar farklı insanı karakterinin bir arada bulunması oldukça hoş bir durumu teşkil eder. Genel olarak sohbet odalarında akılcılık ve dinamizm hiçbir zaman bitmemektedir. Bazen sorunlar çıkabilse de genel olarak düzeyin ve seviyenin korunduğu görülür. Eğer kurallara uymayan kullanıcılar bulunuyorsa derhal siteden uzaklaştırılır ki diğer kullanıcılar rahatça konuşa bilsinler diye.

İnternet dünyasında insanlar kendilerinde dışarıda olmadığı kadar özgürlük arayabilirler veya hissedebilirler. Birçoğumuz da bu düşüncedeyiz. İnsanları dışarıda kimseyle paylaşamadığı bir derdini, sıkıntını veya özelini yeni tanışmış olduğu bir insana anlatabilir. 

Birçok kişiye göre arkadaşlık sitelerinin kullanım nedenleri arasında sosyalleşmek gösterilebiliyor. Ancak sosyalleşmek demek bilgisayar başına geçip veya elimize bir telefon alıp yalnızca yazı yazmaktan ibaret olamaz ve olmamalıdır. Bu insanın kendisini kandırmaktan başka bir şey değildir. Sosyal insan olmak dışarıda insanlarla sohbet edebilen, Yeri geldiği zaman çekinmeden düşüncelerini veya fikirlerini rahatlıkla ifade edebilen ve Bir arkadaşının sorunu olduğu zaman o problemin çözülmesi noktasında çeşitli telkinler beyan ederek çözüme yardımcı olan kişidir.

Yukarı da belki konumuzdan bağımsız olarak birkaç bilgi verdik ama bunu da söylemek zorundaydık. Birkaç ilave daha yapacak olursa eğer; Zamanın çoğunluğunu bu tür chat odalarında geçirmek bir süre sonra bağımlılık problemine sebep olabilir. Kişileri asosyal bir hayata alıştırabilir. Bunun önüne geçmek için zamanınızın yalnızca belirli bir süresini kullanmanız daha iyi bir fikir olacaktır. Çünkü bu bağımlılık sizleri hem işinizden alıkoyabilir hem de ailenizle daha fazla vakit geçirmenizi engelleyebilir.

İyi yönde bir kullanım söz konusu olursa elbette sizler için hayatınızı kolaylaştırması adına ve yeni bilgiler öğrenilmesi açısından önem taşır.

 

Retour à l'accueil