canlı chat

canlı chat

İnternet de dolaşırken karşımıza canlı chat sitesinin çıkmaması anormal bir durum haline geldi. Kişisel olarak bu alana ilgi gösteren çok fazla insan olduğu da bir gerçektir. Genel bir hat çekmek ve genel bir çerçeve belirlemek gerekirse İnsanlar yükleme yapmadan, kişisel bilgilerin gizliliğine önem veren, Telefonlarla uyumlu ve tamamı ile ücretsiz siteleri kullanmak isterler. Bu yazdıklarımızın içini biraz sonra dolduracağız.

Sohbet odalarının İş hayatına getirdiği kolaylığı görmezden gelmemiz mümkün değil. Canlı görüşmeler konuşmalar veya toplu bir biçimde iş hakkında veya bir problemin çözülmesi için kendi fikirlerimizi rahatlıkla söylerken diğer insanların da o konu hakkında neler düşündüğünü öğrenebiliyoruz.

Toplumdan kendini çeşitli nedenlerden ötürü soyutlamış, Çekingen davranan ve fazla arkadaşı olmayan kişilerin yeni insanları tanımak adına bu tür siteleri bu eksikliklerini gidermek amacı ile kullandıkları biliniyor. Normal yaşantı da söylemekten çekindiğiniz ve acaba benim hakkımda bu cümleyi söylersem ne düşünürler kaygısı çekebilirsiniz. Bahsetmiş olduğumuz yerlerde ise bu gibi durumlara asla maruz kalmıyorsunuz. Kişiler de bunun bilincinde ve düşüncelerini yazı yolu ile rahatlıkla karşı taraf ile paylaşabiliyorlar. Bu durumun tam tersi olarak normal yaşantısında son derece aktif, Fazla arkadaş çevresi olan ve konuşmaktan çekinmeyen kişilerin de farklı deneyimler yaşamak için kullandıkları biliyor. Canlı sohbet sitelerinin temel olarak kullanım şekli ve amacı budur.

Bu tür sitelerde daha önce de değindiğimiz bir konu olan kullanıcıların başına  bazı olumsuzluklar gelmiştir. Bu olumsuz durumlardan bazıları; Bilgisayarınıza gereksiz yere dosya veya program yüklemesi yapmanızdır. İndirmiş olduğunuz dosyanın içerisinde ne tür tehditler içerdiğini asla bilemezsiniz. Çeşitli şekillerde yapılmış olan casus yazılımlar ile bilgisayarınız uzaktan izlenebilir ve gizli kalması gerektiğini düşündüğünüz bilgileriniz bir den fazla kişiye sizin bilginiz olmadan ulaşabilir.

İkinci olumsuz bir durumsa; Kayıt olmadan siteye giriş yapamamanızdır. Sizde biliyorsunuz ki bu tür yerlere kayıt olma ihtiyacı kesinlikle yoktur. Her insan bilgilerini karşı tarafla paylaşmak istemez ve bu da gayet normal bir durumdur. Eğer size bu şekilde bir mecburiyet ön koşulu getiriliyorsa oradan uzaklaşmanız sizin yararınıza olacaktır.

Sonuncu örneğimiz ise; Ücret konusudur. Hiçbir insan basit bir yazışmaya veya görüşmeye az veya çok olsun para ödemek istemez. Sizlerden talep edilen ücretin kesinlikle hiçbir yasal dayanağı da yoktur.

 

mobil chat     mobil sohbet     arkadaşlık siteleri

Retour à l'accueil