Dogru sohbet sitesi

Dogru sohbet sitesi

Standartlara uygun kullanıcı ve insanların mağdur olmaması için olması gereken chat odaları vizyonlarını, Misyonlarını, Gizlilik ilkelerini açıklamaları ve en önemlisi kesinlikle moderatör bulundurup anlık olarak yirmi dört saat boyunca insanları denetim altında tutmalıdırlar. İyi bir alt yapısı olan siteler bir takım kelimeleri veya cümle gruplarını otomatik olarak engellerler. Ancak farklı bir şekilde rahatsız edici bir durumla karşılanıyorsa hemen bir görevliye sorunun belirtilmesi ve çözüme kavuşturulması gerekmektedir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi iyi bir web sayfasında karşınızda sürekli bir yetkili bulunmak zorundadır.

Sohbet odalarının basitliği herhangi bir üyelik istememesidir. Takma bir isim alarak hemen odalara katılabilir ve chat yapmaya başlayabilirsiniz. Bazı durumlarda sitelerin çeşitli bilgiler toplamak amacıyla kayıt yaptırmanızı istediği görülür. Bunu yapmalarında ki temel amacın demografi oluşturup insanların ilgi alanlarına göre veya yaş gruplarına göre bir eşleştirme yapmak istemelerinden kaynaklanmaktadır. Bunun ne kadar etik olduğu tartışılır.

Olmazsa olmaz konu ise güvenliktir. Kayıt esnasından yayınlayacağınız mail adresiniz veya şifreniz istemediğiniz kişilerin eline geçebilir. Kişisel bilgilerin saklanması oldukça önemlidir. Burada ilk görev kişinin kendisine düşmektedir. Daha sonraki süreç ise siteyi yönettiğini iddia eden kişilere düşer.

Yaşça küçük bireylerin rahat bir şekilde sohbet odalarını kullandıklarını görüyoruz. Bu noktada ailelere çocuklarını bilgisayar veya telefon kullanırken gözlemlemelerini öneriyoruz.  Elbette bunu yaparken çok fazla ısrarcı olmamalı ve çocuklarınızı da sıkmamalısınız. Bu onlara hissettirmeden de yapabilirsiniz. Eğer çok fazla ısrarcı olursanız çocuklarınızla istemeden de olsa karşı karşıya gelebilirsiniz. Çocuklarınızın yapabileceği bir hata veya karşı tarafa istemeden de olsa verebileceği bir bilgi hem sizi hem de çocuğunuzu zor durumda bırakabilir.

Bizim bu siteler hakkında genel olarak olması gerektiğini düşündüğümüz standartlar bunlardır. Bu gibi özellikler bulundurmayan sayfalara itibar etmemenizi ve kullanmamanızı tavsiye ediyoruz.

mynet sohbet    trsohbet   bizimmekan   geveze

Retour à l'accueil