Sohbetin evrimsel Gelişimi

Sohbetin evrimsel Gelişimi

 

insanoğlunun araştırma isteği, Yeni şeyler yapma veya ulaşma merakı yüzünden teknolojik gelişmelerin 1970’li yıllardan itibaren hiç olmadığı kadar hızlı bir şekilde ilerlediğini görüyoruz. 2000’li yılların başından itibaren gerek akıllı telefonların gerekse bilgisayarların her eve her insana ulaşması neticesinde bir teknolojik devrim olduğu ortadadır. Bu gelişmelerden olumlu veya olumsuz şekilde etkilenen yerlerden biri de sohbet odalarıdır.

İlk etapta oluşan kötü durumu anlatalım. İnternet ve sonsuz bir dünya gibi algılanabilir ve büyük bir pastadır görünümündedir. Bu pastadan nasiplenmek isteyen arkadaşlık sitesi sahipleri insanları etkilemek için çok değişik ve farklı özellikler sunduklarını iddia ederek kişilerden farklı formlarda ücret talep etmektedir.

Size sunulan bu değişikliklere inanmamanızı tavsiye ediyoruz. Sesli konuşma yapmak için neden ücret ödemelisiniz ki? Diğer bir aldatmaca da deneme sürümü veya 7 günlük deneme yapın gibi kandırmacalardır.  Sizlerde biliyorsunuz ki bu deneme sürümü bittikten sonra sitenin sunmuş olduğu bütün özelliklerden faydalanmak için o sayfanın belirlemiş olduğu miktarı çeşitli yollardan ödemeniz gerekecektir.

Gelişmelerin getirdiği olumlu yönlerden birisi; Ses gecikmelerinin, Görüntü donmalarının ve maliyetlerin en asgari düzeye indirilmiş olmasıdır. Bunlara ilave olarak nerede bulunursanız bulunun görüşmek veya konuşmak istediğiniz kişiye günün her saatinde ulaşabilme şansınızın olmasıdır.

Karşısında canlı olarak erkek ve bayanı görmek isteyen kişiler diğer chat yapma ve flört sitelerine göre bu siteleri daha yaygın bir biçimde kullanmaktadırlar. Kişilerin bu şekilde davranması da çok normal bir durumdur. Zira yazılı olarak konuşulan bir kişiye ne kadar güvenilebilir. Bunun önüne geçmesi açısında görüntülü sohbet daima bu konuda liderlik vasfı göstermektedir.

Yazımızda genellikle arkadaş edinme ve tanışma gibi olgular üzerinde durduk değinmek istediğimiz diğer bir nokta ise; Bu tür konuşma ve görüşme sitelerinin iş hayatında da önemli bir rol aldıklarıdır. Önemli bir dosyaya ulaşmaya çalışıyorsunuz ancak işte değilsiniz vakit de çok geç olmuş durumda. O dosyaya sahip olan bir iş arkadaşınızla konuşarak o belgeyi rahatlıkla okuyabilme ve belgeye sahip olabilirsiniz.

bedava sohbet  sohbet siteleri      chat sitesi

 

Retour à l'accueil